ČLÁNKY


Po delší odmlce jsem se rozhodl znovu pustit do psaní článků, co mě dříve velmi bavilo. No a když jsem přemýšlel o čem vlastně dnes psát, vybíral jsem z témat, které jsou pro mě zrovna aktuální. Jelikož jsem před pár měsíci udělal zásadní změnu ve stylu stravování, jelikož jsem přešel na vegetariánskou stravu, vybírání nebylo moc složité.

Většina z nás se již jistě setkala s termínem `CORE.` Ten je v dnešní době velice oblíbený a rozšířený, jednak mezi trenéry ale také mezi cvičenci samotnými. Co si ale vlastně pod tou zkratkou představit?

V tomto článku bych se chtěl věnovat tématu "ketogenní dieta." Tento způsob stravování je mi velice blízký. Sám jsem s ním začal experimentovat již v mých 17 letech. Dělal jsem plno chyb a do toho intenzivně sportoval. Tímto článkem bych chtěl upozornit na základní rysy této diety, možné kontraindikace a benefity.

V tomto článku bych se chtěl věnovat negativním dopadům sledování pornografie nejen na naši psychiku. Článek je zaměřený především na mužskou sféru, nicméně v zájmu všech žen by bylo dobré tyto informace sdělit partnerovi.

V dnešním článku bych se chtěl věnovat tématu, o kterém jsem se dozvěděl relativně nedávno, přesto jeho výhod využívám téměř každý den. Tímto tématem jsou binaurální rytmy (an. binaural beats). Abychom dokázali pochopit význam těchto rytmů, musíme si pro začátek vysvětlit několik faktů o našem mozku.

V dnešním článku bych se chtěl věnovat tomu, co nám způsobuje nepříjemné pocity hladu.

Vánoce se nám již nezadržitelně blíží. Myslím, že každý z nás si představí hromadu cukroví, smaženého jídla a dobrého pití. S tímto souvisí i každoroční přibírání na váze, které vyústí v každoroční předsevzetí na Nový rok.